Разлика помеѓу преработките на „Северен Егеј“

Додаден 71 бајт ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
'''Северен Егеј''' е една од тринаесетте [[периферии на Грција]]. Се состои од [[Префектури на Грција|префектурите]] [[Хиос]], [[Префектура Лезбос|Лезбос]] и [[Префектура Самос|Самос]].
 
==Видете исто така==
*[[Егејски Острови]]
 
{{грција-гео-никулец}}
13.850

уредувања