Разлика помеѓу преработките на „Билен чај“

Додадени 2 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
*[[Жалфија]] - се прави од лисот, се пие за тегоби во желудникот и се користи за лечење на рани на непцето
*[[Камилица]] - се прави од цветот, се користи за исипрање на очите
*[[Кантарион]] - се прави од цветот и стеблото, се пие за појачувањезасилување на имунитетот и за лечење на рани во дигестивниот систем
*[[Коприва]] - се прави од лисотлистот, се користи како добар извор на железо, се пие за слаба крвна слика
*[[Липа]] - се прави од цветот, се пие за релаксација и добар сон
*[[Мајчина душица]] - се прави од цветот и стеблото, се пие против воспаленја на белите дробови
Анонимен корисник