Разлика помеѓу преработките на „Билен чај“

Додаден 1 бајт ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Поимот '''билен чај''' означува секаков вид на чај што не е направен од чајната грмушка (Camellia sinens...)
 
*[[Нане]] - се прави од листот, и се пие за тегоби во дигестивниот систем
*[[Планински чај]] - се прави од цветот и стеблото, се користи како народен лек против настинка
*[[Шипинка]] - се прави од плодот, се користи како добар извор на [[Витамин CЦ]], се пие како народен лек против настинки
27

уредувања