Разлика помеѓу преработките на „Социјалдемократска младина на Македонија“

с
нема опис на уредувањето
с
{{Infobox Political_Party |
[[Слика:Logo SDMM.jpg|мини|350п|Социјалдемократска младина на Македонија]]
party_name = <br />СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА МЛАДИНА НА МАКЕДОНИЈА<br />СДММ |
party_logo = [[Податотека:Logo SDMM.jpg|150px|]] |
party_articletitle = СДСМ |
foundation = 9 ноември 1991 |
leader = Дарко Давитковски |
website =[http://www.sdsm.org.mk/ Официјално мрежно место]
}}
 
 
 
'''Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ)''' е основана на 9- ноември 1991 година и од тогаш постои и функционира како подмладок на [[Социјалдемократскиот сојуз на Македонија]].
== Извори ==
{{наводи}}
[[Категорија:СДСМСДMМ|Социјалдемократска младина на Македонија ]]
9

уредувања