Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Одземени 15 бајти ,  пред 9 години
ситна поправка
(ситна поправка)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Пердика I''' бил крал на [[Античка Македонија|Македонија]] кој владеел од [[700 п.н.е.]] до [[678 п.н.е.]].<br /> karal perdika.
 
 
Анонимен корисник