Разлика помеѓу преработките на „Ирски јазик“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.5.4) (Бот Менува: lij:Lengoa irlandeize
с (Бот Брише: nap:Lenga irlandese (deleted))
с (r2.5.4) (Бот Менува: lij:Lengoa irlandeize)
[[lv:Īru valoda]]
[[lt:Airių kalba]]
[[lij:LenguaLengoa irlandeiseirlandeize]]
[[li:Iers]]
[[lmo:Irlandés]]
[[mr:आयरिश भाषा]]
[[arz:ايرلاندى]]
[[ro:Limba irlandeză]]
[[nl:Iers]]
[[nds-nl:Iers]]
[[pl:Język irlandzki]]
[[pt:Língua irlandesa]]
[[ro:Limba irlandeză]]
[[rm:Lingua irlandaisa]]
[[qu:Ilanda simi]]
5.215

уредувања