Кинопроизводство: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Создадена страница со: thumb|250px|right|A film being made in [[Warsaw, Bracka street]] ''Правење филмови'' (во академски...)
 
сНема опис на уредувањето
{{wikiversity}}
* [[wikiversity:Filmmaking|Wikiversity Courses in Filmmaking]]
 
<br>
{{Filmmaking_Paper_Trail}}
{{Worldcinema}}
{{BranchesofVisualArt}}
 
[[Category:Film]]
[[sv:Filmproduktion]]
[[uk:Кіновиробництво]]
[[en:English]]
[[mk:Македонски]]
8

уредувања