Разлика помеѓу преработките на „Биопсија“

Додадени 13 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
* http://www.rwh.org.au/wellwomens/factSheets/BreastCare/biopsies_Macedonian.pdf Департмент на човекови сервиси, Памфлет - ''Тест со биопсија во клиника за дојки'', Викторија, Австралија, ноември 2003.
{{Никулец од областа на биологијата}}
 
{{Reflist}}
 
[[Категорија:Хирургија]]
Анонимен корисник