Антанта: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 12 години
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Во [[1907]] година е склучена спогодба помеѓу Обединетото Кралство и Русија со цел да се контролира состојбата во [[Персија]], [[Авганистан]] и [[Тибет]], бидејќи Германија веќе имала империјалистички стремежи на овој дел од светот.
 
==Зајко ==
 
Втората франsdfgа империјdfgстапила во [[војна]] со [[Прусија]] и нејзините сојузници,а новоформираната sdfgsdgfdfgsfgs
Анонимен корисник