Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додадени 48 бајти ,  пред 9 години
с (Бот Додава: pl:Monospitowo)
* [[Васил Дрвошанов]] (р. [[13 јуни]] [[1951]]), македонски поет и научен работник.
 
* [[Борис Трајковски]] (претседател на Р.Македониjа)Македониja
kicev nikola (r.1993) pretcedatel na R.Makedonija
 
== Иселеништво ==
Анонимен корисник