Разлика помеѓу преработките на „Гибони“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: ms:Ungka Менува: es:Hylobatidae, eu:Hylobatidae
с (r2.6.1) (Бот Менува: fr:Hylobates)
с (r2.6.5) (Бот Додава: ms:Ungka Менува: es:Hylobatidae, eu:Hylobatidae)
[[el:Γίββων]]
[[en:Gibbon]]
[[es:HylobatesHylobatidae]]
[[eo:Gibonoj]]
[[eu:HylobatesHylobatidae]]
[[fa:گیبون]]
[[fr:Hylobates]]
[[li:Gibbons]]
[[hu:Gibbonfélék]]
[[ms:Ungka]]
[[nl:Gibbons (mensaap)]]
[[ja:テナガザル]]
1.372

уредувања