Разлика помеѓу преработките на „Сперматозоид“

Додадени 13 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
 
[[Слика:[[Iage:Simplified spermatozoon diagram.svg|центар|thumb|550px|Зрел човечки сперматозоид и неговите делови.]]]][[Категорија:Клетка]]
 
[[Категорија:Клетка]]
 
[[af:Semen]]
Анонимен корисник