Катал: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 16 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нова страница: Еден катал е она количество ензим кое катализира конверзија не еден мол субстрат до продукт з...
 
DaDog (разговор | придонеси)
Нема опис на уредувањето
Ред 1:
{{никулец}}
Еден катал е она количество ензим кое катализира конверзија не еден мол субстрат до продукт за една секунда. Еден катал еднаков е на 6*10^7 интернационални единици.
By mactmf@yahoo.com
78

уредувања