Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
Има два шамионата кои се бранат од страна на [[WWE Divas|WWE жените]]. [[Лејла Ел|Лејла]] е во своето прво владеење како [[WWE женски шампионат|WWE шенски шампион]] откако ја победи [[Бет Феникс]] на 11 мај 2010. [[Алиша Фокс]] е во своето прво владеење како [[WWE дива шампионат|WWE дива шампион]] отако на 20 јуни ја победи [[Ив Торес]].
 
[[Династијата Харт]] ([[Дејвид Харт Смит]] и [[Тајсон Кид]]) се [[WWE таг-тим шампионат|СветскиWWE таг-тим шампиони]]. Тие се во своето прво владеење откако ги победија "Шомиз" [[Биг Шоу]] и [[Миз]] на 26 април.
 
==Шампиони==
|align=center | [[WWE дива шампионат]]
|[[Податотека:Victoria Crawford copy.gif|75px]]
|align=center | [[Алиша ФоксМелина]]
|align=center | [[Листа на WWE дива шампионки|1]]
|align=center | 2015 јуниавгуст, 2010
|align=center |{{age in days|month1=68|day1=2015|year1=2010}}
|align=center | Униондејл,[[Лос ЊуАнџелес]], Јорк[[Калифорнија]]
|Ја победи [[ИвАлиша ТоресФокс]] во Fatal 4-Way меч на Fatal 4-Way во кои беа и [[Марис Оулет]] и [[Гејл Ким]]Summerslam.<ref>{{цитирана веб страница|url=http://www.wwe.com/inside/titlehistory/divas/14798866|title=Alicia Fox's first reign|accessdate=2010-06-20|publisher=[[World Wrestling Entertainment]]}}</ref>
|-
|-style="background: #BBBBFF;"
|align=center | [[WWE женски шампионат]]
|[[Податотека:Layla November 2008.jpg|75px]]
|align=center | [[Лејла Ел]], [[Мишел МекКул]] (ко-шампион)
|align=center | [[Листа на WWE шенски шампиони|1]]
|align=center | 11 мај, 2010
223

уредувања