Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
Моментално има шест активни единечни шампионати, и два шампионати за двојки ([[таг-тим]] шампионати) кој се обединети и се бранат двата шампионата заедно. Моментално осум кечери ги бранат шампионатите. Листата вклучува и колку пати кечерот ја бранел титулата, датата и локацијата на освојувањето, и опишување во врска со освојувањето.
 
На врвот на хиерархијата на WWE , [[WWE шампионат|WWE титулата]] ја држи [[Шејмус]], додека [[Реј МистериоКејн]] e [[WWE светски шампионат во тешка категорија|светски шампион во тешка категорија]]. Шејмус е во свое второ владеење како WWE шампион, откако го победи претходниот шампион [[Џон Сена]] на [[WWE Fatal-4 way]]. Шејмус е исто така 100-ти владетел на WWE титулата. Кејн, кој е во неговото прво владеење како светски шампион во тешка категорија на 18 јули го победи претходниот шампион [[Реј Мистерио]] откако го кешираше "Money in the bank" куферот кој го освои претходно истата вечер.
 
Двете секундарни титули во WWE се [[WWE интерконтинентален шампионат]] и [[WWE шампионат на САД]]. Интерконтиненталната титула ја држи [[Долф Зиглер]] кој е во своето прво владеење откако на WWE Smackdown го победи претходниот шамион [[Кофи Кингстон]]. <br>
223

уредувања