Разлика помеѓу преработките на „Чарлс Бебиџ“

Додадени 2.993 бајти ,  пред 11 година
с
Создадена страница со: '''Чарлс Бебиџ''' (роден 26 декември 1791 година во Лондон) е англиски математичар, аналити...
с (Создадена страница со: '''Чарлс Бебиџ''' (роден 26 декември 1791 година во Лондон) е англиски математичар, аналити...)
(нема разлика)
54

уредувања