Разлика помеѓу преработките на „Точка на палење“

Одземени 68 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Температурата или точкаТочка на блесок''' претставувана запалива најнискататечност потребнае најниската температура зана еднакоја запаливатечноста течностможе да почне да испарува и да сесоздаде мешазапалива мешавина со воздухот во чие присуство може да се запали.
 
{{никулец}}
Анонимен корисник