Сент Ендру (парохија во Свети Винцент и Гренадини)

Парохијата Сент Ендру е административна парохија на Свети Винцент и Гренадини, на островот Свети Винцент. Главен град на парохијата е градот Лају.

  • Површина: 29 км²
  • Население: 6,700 жители
Сент Ендру
Парохија
Парохијата Сент Ендру на мапата на Свети Винцент и Гренадини
Парохијата Сент Ендру на мапата на Свети Винцент и Гренадини
Координати: 13°12′00″N 061°15′58″W / 13.20000° СГШ; 61.26611° ЗГД / 13.20000; -61.26611
Држава Свети Винцент и Гренадини
Главен градЛају
Површина
 • Вкупна29 км2
Население
 • Вкупно6,700

Надворешни врски уреди