Рокастрон — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Рокастрон
Рокастрон во рамките на Егејска Македонија
Рокастрон
Местоположба на Рокастрон во Егејска Македонија
Рокастрон на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402050102

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди