Прнар (село)

гратче или село во Солунско, Егејска Македонија

Прнарсолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Прнар
Прнар во рамките на Егејска Македонија
Прнар
Местоположба на Прнар во Егејска Македонија
Прнар на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706010301

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди