Предлошка:Преименување на податотека

(Пренасочено од Предлошка:Rename media)
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Податотеките што ја содржат оваа предлошка се додаваат во Категорија:Податотеки за преименување. Ако не се дадени предлози за ново име, податотеката се додава во Категорија:Барања за преименување на податотеки.

УпотребаУреди

{{преименување на податотека|ново име|причина}}

  • Не ја вклучувајте претставката „Податотека:“ или „Слика:“.
  • Ова е само за податотеки. За галерии, категории и предлошки, користете го {{преместување}}.

ПримерУреди

{{преименување на податотека|Ново име.jpg|Името на сликата е грешно напишано.}} дава: