Предлошка:Тилда

Вашите скорешни уредувањаУреди

Здраво. Во случај да не сте знаеле, кога оставате пораки на страници за разговор и други страници каде што се отворени дискусии, секогаш треба да ги потпишувате вашите пораки, со внесување на четири тилди ( ~~~~ ) на крајот од вашиот коментар. Ако не можете да внесувате тилди со вашата тастатура, стиснете на копчето за потпишување Button sig.png што се наоѓа над прозорецот за уредување. Тоа автоматски ќе внесе потпис со вашето име и времето на испраќање на вашата порака. Овие податоци се корисни бидејќи другите уредувачи ќе можат да видат кој што рекол, и кога. Благодарам! --

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

УпотребаУреди

Додадете {{subst:тилда}} на страницата за разговор на корисникот.