Отвори го главното мени

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 72 × 110 пиксели, големина: 4 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: An owl standing on a book.
Español: Logo de la Biblioteca Wikipedia: Un búho de pie sobre un libro.
Français : Logo de la Bibliothèque Wikipédia.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Heatherawalls
SVG разработка
Adobe-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Adobe Illustrator.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
Logo for The Wikipedia Library

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

нема вредност

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:31, 3 април 2014Минијатура на верзијата од 06:31, 3 април 201472 × 110 (4 КБ)Heatherawallsmore
00:04, 2 април 2014Минијатура на верзијата од 00:04, 2 април 201488 × 109 (4 КБ)Heatherawallsagain
11:26, 1 април 2014Минијатура на верзијата од 11:26, 1 април 201488 × 109 (3 КБ)HeatherawallsSlight change
11:21, 1 април 2014Минијатура на верзијата од 11:21, 1 април 201476 × 108 (3 КБ)HeatherawallsUser created page with UploadWizard

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци