Податотека:Vesnik Nova Makedonija za ASNOM.pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.264 × 1.775 пиксели, големина: 25,37 МБ, MIME-тип: application/pdf, 25 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Весник „Нова Македонија“ бр. 25, 26, 27, 28 и 29 од декември 1944 и јануари 1945 година, со статии за Второто вонредно заседание на АСНОМ одржано од 28 до 30 декември 1944 година.
English: The newspaper "Nova Makedonija" numbers: 25, 26, 27, 28 and 29, from December 1944 and January 1945, with articles about the Second special meeting of ASNOM, held from 28 to 30 December 1944.
This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016.
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

28 декември 1944

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:54, 12 јануари 2016Минијатура на верзијата од 14:54, 12 јануари 20161.264 × 1.775, 25 страници (25,37 МБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци