RepruaRiver2.jpg(800 × 600 пиксели, големина: 183 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Русский: Река Репруа
English: River Reprua
Извор http://keep4u.ru/full/081209/25375e046fb9dcca04/jpg
Автор RMM
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

This message (in Russian) was sent by RMM to Dinamik 17.12.2008 by inner mail of abhazia.com forum:
"Настоящим я заявляю, что являюсь автором фотографий http://abhazia.com/phpBB2/attachment.php?attachmentid=3920&d=1188304573 и http://keep4u.ru/full/081209/25375e046fb9dcca04/jpg .

Я согласен опубликовать эти изображения на условиях свободной лицензии CC-BY-SA-3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/).

Я понимаю, что тем самым даю право любому лицу распространять, изменять и использовать произведение в любых законных целях (в том числе связанных с извлечением коммерческой выгоды) при условии соблюдения указанной лицензии.

Я уведомлен, что я сохраняю исключительные авторские права на эти произведения вне условий указанной лицензии, и что я всегда сохраняю право на упоминание меня как автора в соответствии с выбранной лицензией. Я согласен с тем, что информация о моем авторстве будет сохранена на сопроводительных веб-страницах. Модификации, которые сделают другие люди, не будут приписаны мне.

Данное разрешение затрагивает только мои исключительные авторские права, и я оставляю за собой право предпринимать действия против использования моей работы с нарушением закона — в частности, для клеветы, унижения чести и достоинства, нарушения правил использования торговых марок, нарушения права на охрану изображения гражданина и т. д.

Я понимаю, что я не могу отозвать данное разрешение, и что моя работа может размещаться в проектах Фонда Викимедиа в течение неограниченного времени, либо быть удаленной оттуда.

17.12.2008, RMM"

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:38, 16 декември 2008Минијатура на верзијата од 21:38, 16 декември 2008800 × 600 (183 КБ)Dinamik{{Information |Description= {{ru|Река Репруа}} {{en|River Reprua}} |Source= http://keep4u.ru/full/081209/25375e046fb9dcca04/jpg |Date= |Author= [http://abhazia.com/phpBB2/member.php?u=780 RMM] |Permission= |other_versions= }} ==License== {{CC-

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци