Податотека:Referat na Kilishevski na vtoro zasedanie na ASNOM.pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.285 × 2.031 пиксели, големина: 10 МБ, MIME-тип: application/pdf, 8 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Реферат на Лазар Колишевски, потпретседател на АСНОМ, за политичката ситуација во Македонија, изнесен на Второто заседание на АСНОМ. (30.12.1944)
English: Report of Lazar Kolishevski, vice president of ASNOM, about the political situation in Macedonia, presented at the Second Session of ASNOM (30 December 1944)
This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016.
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

30 декември 1944

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:38, 20 јануари 2016Минијатура на верзијата од 13:38, 20 јануари 20161.285 × 2.031, 8 страници (10 МБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци