Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.237 × 1.750 пиксели, големина: 13,64 МБ, MIME-тип: application/pdf, 14 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Prespa agreement
Датум
Извор https://vlada.mk/node/15057?ln=en-gb
Автор Government of North Macedonia
Други верзии

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
Prespa agreement

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:37, 13 април 2021Минијатура на верзијата од 17:37, 13 април 20211.237 × 1.750, 14 страници (13,64 МБ)Pta345MKUploaded a work by Government of North Macedonia from https://vlada.mk/node/15057?ln=en-gb with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци