Отвори го главното мени

Податотека:Khalid Shaikh Mohammed after capture.jpg

Изворна податотека(1.242 × 810 пиксели, големина: 283 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Khalid Shaikh Mohamed, upon capture.

Датум
Извор https://web.archive.org/web/20050415023117/http://www.cooperativeresearch.org/timeline/people/ksmcaptured.jpg
Автор Taken by U.S. forces when KSM was captured.

Лиценцирање

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е дело на Федералната владата на САД по условите одредени во Наслов 17, Глава 1, Став 105 од Законикот на САД. Видете Авторски права. Напомена: Ова важи само за дела на Федералната влада, но не и за дела на поединечните американски држави, територии, државната заедница, грофовиите, општините, и сите други административни единици. Овој шаблон не важи ни за дизајни на поштенски марки издадени од Поштата на САД од 1978 г. наваму. (Видете 206.02(b) од Компендиум II: Правилник за авторските права).
Great Seal of the United States (obverse).svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:39, 23 април 2017Минијатура на верзијата од 09:39, 23 април 20171.242 × 810 (283 КБ)Denarivshires
10:21, 25 јануари 2008Минијатура на верзијата од 10:21, 25 јануари 2008700 × 535 (87 КБ)FunkMonk{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
01:37, 4 октомври 2006Минијатура на верзијата од 01:37, 4 октомври 2006330 × 267 (22 КБ)Quadell== Summary == Khalid Shaikh Mohammed, upon capture. == Licensing == Taken by U.S. forces when KSM was captured. Reproduced on the web [http://www.cooperativeresearch.org/timeline/people/ksmcaptured.jpg here] {{PD-USGov}}

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.