Отвори го главното мени

Изворна податотека(1.764 × 2.634 пиксели, големина: 2,23 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Bulgarian revolutionary/ies

Датум помеѓу 1900 и 1930
date QS:P,+1950-00-00T00:00:00Z/7,P1319,+1900-00-00T00:00:00Z/9,P1326,+1930-00-00T00:00:00Z/9
Извор scanned from postcards and old newspapers
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Оваа слика (или друга медиумска податотека) е во јавна сопственост бидејќи авторските права на неа се истечени и нејзиниот автор е анонимен.
Ова важи за Европската Унија и оние земји каде авторските права важат 70 години по излегувањето на делото и авторот никогаш не се има претставено.
Важно: Секогаш наведувајте од каде е сликата, колку што е можно, и проверувајте дали авторот никогаш не се претставил.
Flag of Europe
Warning sign
Напомена: Во Германија, а можеби и во други земји, извесни анонимни дела издадени пред 1 јули, 1995 се заштитени со авторски права во рок од 70 години по смртта на авторот. Погледајте ја страницата Aktuelle Rechtslage in Deutschland, последен пасус. Доколку авторот се претставил јавно, тогаш овој шаблон не треба да се користи. Ако делото е анонимно или псевдонимно (на пр. објавено само со име на организација), тогаш користете го шаблонов за таквите слики издадени пред 70 години. За дело достапно за јавноста во Обединетото Кралство, користете Template:PD-UK-unknown.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:48, 7 февруари 2012Минијатура на верзијата од 18:48, 7 февруари 20121.764 × 2.634 (2,23 МБ)Подпоручикъ{{Information |Description=Bulgarian revolutionary/ies |Source=scanned from postcards and old newspapers |Date=1900-1930 |Author=unknown |Permission={{Anonymous-EU}} |other_versions= }} Category:IMAROCategory:Revolutionaries from Bulgaria

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Метаподатоци