Податотека:DMatov Razpravija po etnografijata na Makedonija Per. Spis. na Bulg. Knizh. Druzh. v Sredec kn. 34-35 1890.pdf

Оди на страница
следна страница →

Изворна податотека(964 × 1.372 пиксели, големина: 5,47 МБ, MIME-тип: application/pdf, 94 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Dimitar Matov. A short dispute on the ethnography of Macedonia. Appeared in Periodical Magazine of the Bulgarian Literary Society in Sredec, book 34 -35, 1890.
Български: Димитър Матов. Кратка расправия по етнографията на Македония. Обнародвана в: Периодическо списание на Българското книжовно дружество в Средец, г. 7, кн. 34 -35, 1890 г.
Македонски: Димитар Матов од Велес. Кратка расправија по етнографијата на Македонија. Публикувана во: Периодическо списание на Българското книжовно дружество в Средец, г. 7, кн. 34 -35, 1890 г.
Датум
Извор Периодическо списание на Българското книжовно дружество в Средец г. 7, кн. 34 -35, 1890 г.
Автор Димитър Матов

Лиценцирање

Оваа слика е во јавна сопственост бидејќи е чисто механички дупликат или фотокопија на оригинал во јавна сопственост, или – според доказите на располагање – е слична на таков дупликат или фотокопија во толкава мера, што не може да се очекува од тоа да произлезе право на авторска заштита. Самиот оригинал е во јавна сопственост од следнава причина:
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја.

Оваа ознака е предвидена за употреба во случаи каде треба да се потврди дека сите направени прилагодувања (на пр. светлина, контраст, бои, острина) сами по себе се недоволно креативни за да подлежат на ново авторско право. Ознакава може да се користи во случаи каде не се знае дали се извршени прилагодувања, или кога прилагодувањата се јасни, но недоволни. За груби, неприлагодени скенињата користете ја ознаката {{PD-old}} наместо оваа. За употреба, погледајте ја страницата Commons:When to use the PD-scan tag.


Dialog-warning.svg
Напомена: Оваа ознака важи само за скенирања и фотокопии. За фотографии на оригинали направени во јавна сопственост од далечина, може да важи ознаката {{PD-Art}}. Видете Commons:When to use the PD-Art tag.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:16, 4 јуни 2014Минијатура на верзијата од 13:16, 4 јуни 2014964 × 1.372, 94 страници (5,47 МБ)TropchoUser created page with UploadWizard

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Метаподатоци