Податотека:Avstrija za Golema Albanija, 1911.pdf

Изворна податотека(1.239 × 1.752 пиксели, големина: 651 КБ, MIME-тип: application/pdf, 2 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Австрија е готова да и признае автономија на Албанија, доколку се спогоди со Бугарија за Голема Албанија, на сметка на намалување на Србија (пиротскиот крај). (26 јули 1911)
English: Austria is ready to recognize the autonomy of Albania, if they settle with Bulgaria about Great Albania, but with reduction of Serbia (Pirot area). (26 July 1911)
This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016.
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

26 јули 1911грегоријански

ce3d9e4ad0f56aa60f3bf391a6a504d38d5898e4

1.752 пиксел

1.239 пиксел

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:50, 9 март 2016Минијатура на верзијата од 16:50, 9 март 20161.239 × 1.752, 2 страници (651 КБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци