Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(833 × 1.283 пиксели, големина: 1,25 МБ, MIME-тип: application/pdf, 44 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Abecedar
Македонски: Абецедар
Ελληνικά: Αμπέτσενταρ
Датум
Извор Ψηφιακή Βιβλιοθήκη Νεοελληνικών Σπουδών «Ανέμη» 000339204
Автор Government of Greece
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Имајте предвид дека во неколку земји авторското право важи подолго од 70 години: во Мексико е 100, во Јамајка е 95, во Колумбија е 80, а во Гватемала и Самоа е 75 години. Оваа слика може да не е во јавна сопственост во тие земји, кои воедно не го применуваат правилото на пократок рок. Рокот може да биде продолжен за дела на Французи загинати за татковината во Втората светска војна (повеќе инфо), Руси кои служеле на Источниот фронт („Големата татковинска војна“) и посмртно рехабилитирани жртви на советското угнетување (повеќе инфо).

Лиценцирање

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1929 г.

Делата во јавна сопственост мораат да бидат со истечени авторски права како во САД, така и во изворната земја на делото за да можат да бидат на Ризницата. Ако делото не е од САД, тогаш податотеката мора да има дополнителна ознака за авторски права која го назначува нејзиниот статус во изворната земја.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

60a6e786edb08e065706924f059b29cf3ae3633a

1.283 пиксел

833 пиксел

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:58, 8 јануари 2022Минијатура на верзијата од 21:58, 8 јануари 2022833 × 1.283, 44 страници (1,25 МБ)BuliUploaded a work by unknown from https://ug1lib.org/book/4975289/88f58f with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци