Податотека:70 години АСНОМ.pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.197 × 1.650 пиксели, големина: 9,64 МБ, MIME-тип: application/pdf, 24 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Special Edition of the original documents of the ASNOM marking the 70 anniversary
Датум (2014)
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор official documents (Димитар Мирчев foreword)


Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

d6aab3d2ec818b728a28985691a86c0c3eb5df48

1.650 пиксел

1.197 пиксел

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:36, 29 септември 2016Минијатура на верзијата од 08:36, 29 септември 20161.197 × 1.650, 24 страници (9,64 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци