Податотека:Знаме на Македонската колонија во Петроград, Русија.pdf

Изворна податотека(1.035 × 877 пиксели, големина: 461 КБ, MIME-тип: application/pdf)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Коњ во бел квадрат на црвена позадина и сонце во долниот десен агол над кое има натпис „ЕДИНА НЕЗАВИСИМА МАКЕДОНÏА"
Датум
Извор сопствено дело
Автор MacedonianMaps

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира каква било поддршка од авторот.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

8 март 2024

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:25, 8 март 2024Минијатура на верзијата од 01:25, 8 март 20241.035 × 877 (461 КБ)MacedonianMapsUploaded own work with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци