Пиљур

село во Кожанско, Егејска Македонија

Пиљур — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Пиљур
Пиљур во рамките на Егејска Македонија
Пиљур
Местоположба на Пиљур во Егејска Македонија
Пиљур на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402011501

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди