Палеокастро (Населичко)

село во Населичко, Егејска Македонија
Палеокастро
Палеокастро is located in Грција
Палеокастро
Палеокастро (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Палеокастро или Палео Кастрон — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди