Никола Јанков

Никола Јанков - Коки е поранешен член на дуото Дуле и Коки, а сегашен член во групата Тајфата и професор по виолина.[1]

Приватен животУреди

Тој е женет и има една ќерка.

НаводиУреди

  1. „Никола Јанков - Коки: Семејството на Дуле ми даде поддршка да продолжам да пеам“. Reporter.mk. 2017-11-01. Посетено на 2020-09-25.