Младина против расизам

Младина против расизам (шведски: „Ungdom mot rasism“) ― шведска организација против расизам основана во 1996 година. Се состои од млади возрасни лица на возраст од 13 до 25 години.[1]

Налепница за кампања од „Млади против расизам“, на која пишува „Сите различни, сите еднакви“

НаводиУреди

  1. „UMR in english“. Архивирано од изворникот на 17 септември 2009. Посетено на 17 јули 2021.