Мислегошти — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Мислегошти
Мислегошти во рамките на Егејска Македонија
Мислегошти
Местоположба на Мислегошти во Егејска Македонија
Мислегошти на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402010901

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди