Мелницко е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Мелницко
Мелницко во рамките на Егејска Македонија
Мелницко
Местоположба на Мелницко во Егејска Македонија
Мелницко на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ

Географија и местоположба

уреди

Историја

уреди

Стопанство

уреди

Демографија

уреди

Општествени установи

уреди

Културни и природни знаменитости

уреди

Редовни настани

уреди

Личности

уреди

Култура и спорт

уреди

Иселеништво

уреди

Надворешни врски

уреди