Маџарлак или Маџарл’ксолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Маџарлак
Маџарлак во рамките на Егејска Македонија
Маџарлак
Местоположба на Маџарлак во Егејска Македонија
Маџарлак на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706010201

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди