Мајк Цирбес (роден на 29 јануари 1990 година[1]) е германски професионален кошаркарски играч кој моментално играл за Гуангкси Вајцхуанг, кој настапува во Националната кошаркарска лига (Кина). Тој исто така го претставува и националниот германски тим на меѓународните натпревари. Висок е 208 сантиметри, па поради неговите физички склоности игра на позицијата центар.

Марк Цибрес во 2017 година

Наводи уреди

  1. „Maik Zirbes | EuroBasket 2015“. www.eurobasket2015.org. Архивирано од изворникот на 2016-02-06. Посетено на 2016-02-06.

Надворешни врски уреди