Локом — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Локом
Локом во рамките на Егејска Македонија
Локом
Местоположба на Локом во Егејска Македонија
Локом на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402051901

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди