Лаја — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Лаја
Лаја во рамките на Егејска Македонија
Лаја
Местоположба на Лаја во Егејска Македонија
Лаја на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402011101

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди