Клисура (Кајларско)


Клисура
Клисура во рамките на Грција
Клисура
Клисура (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Клисура — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Економија уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Надворешни врски уреди