Караџилар (Кожанско)

(Пренасочено од Караџилар)


Караџилар
Караџилар во рамките на Грција
Караџилар
Караџилар (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Караџилар — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба Уреди

Историја Уреди

Стопанство Уреди

Демографија Уреди

Општествени установи Уреди

Културни и природни знаменитости Уреди

Редовни настани Уреди

Личности Уреди

Култура и спорт Уреди

Иселеништво Уреди

Наводи Уреди

Надворешни врски Уреди