Караџилар (Кожанско)

(Пренасочено од Караџилар)


Караџилар
Караџилар is located in Грција
Караџилар
Караџилар (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Караџилар — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди