Караагач — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Караагач
Караагач во рамките на Егејска Македонија
Караагач
Местоположба на Караагач во Егејска Македонија
Караагач на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1401030101

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди