Каландра — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Каландра
Каландра во рамките на Егејска Македонија
Каландра
Местоположба на Каландра во Егејска Македонија
Каландра на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1303010301

Географија и местоположба

уреди

Историја

уреди

Стопанство

уреди

Демографија

уреди

Општествени установи

уреди

Културни и природни знаменитости

уреди

Редовни настани

уреди

Личности

уреди

Култура и спорт

уреди

Иселеништво

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди