Замбатсолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Замбат
Замбат во рамките на Егејска Македонија
Замбат
Местоположба на Замбат во Егејска Македонија
Замбат на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706030101
Замбат на Ризницата

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди