Загрџа

село во Солунско, Егејска Македонија


Загрџасолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Загрџа
Загрџа во рамките на Егејска Македонија
Загрџа
Местоположба на Загрџа во Егејска Македонија
Загрџа на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706010401

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди